Vážení a milí posluchači,

ke vzniku koncertu je třeba, aby se propojila "energie" čtyř subjektů. Můj prvotní záměr, prostor a jeho majitel, mecenáš a samozřejmě samotní umělci. Všichni musí být spokojení a já vám poté s neuvěřitelnou zvědavostí mohu nabídnout, a nyní je to již posedmé, programovou řadu koncertů festivalu Hudební setkání.

Koncerty jsou letos velice různorodé po všech stranách. Celý rok jsme pracovali na dramaturgii, vybírali skladby a texty, aby souzněly a byly propojeny s prostorem. Kromě tradičního domovského místa, zámku Velké Březno, zavítáte i do Libereckého kraje. 4 koncerty jsou provázeny mluveným slovem a v jednom případě bude živá hudba chybět úplně. 20. října odehrají Petr Kostka s Carmen Mayerovou představení Jak se co dělá, fejetony Karla Čapka. Vše ale vyváží čistě hudební večery - Bennewitzovo kvarteto a legendární recitál Ivana Klánského. Největší akcí pak bude koncert v Severočeském divadle s orchestrem k výročí založení republiky: Smetanova Má vlast a Dvořákovy Slovanské tance.

Opakovaně zvu Igora Ardaševa, jelikož spolupráce s ním je radostná a plná potěšení. Na zámku Jezeří máme k dispozici dva klavíry a tak jsme připravili spolu s Jitkou Molavcovou vzácný program, který mimo jiné připomíná 2. výročí roku 1918, sto let Clauda Debussyho.


Vážení a milí posluchači, věnujte prosím zvýšenou pozornost časům začátku koncertů a místům předprodeje. A také nezapomínejte, že jste stejně tak důležití jako samotní umělci. Jedině vaše a jejich pozornost vytvoří společný prostor ticha, ze kterého hudba povstává.

Na shledanou s vámi se těší Michal Mašek.

Michal Mašek